امروز دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴:۲۶
 
دسته بندی: اخبار, اکتشاف غارها»»» نوشته شده توسط : روابط عمومی
 |  ۲۵/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۷:۵۷
  |   دیدگاه ها: بدون دیدگاه
244 بازدید

افتخاری دیگر برای انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان

انجمن غا رو غارشناسی لارستان از اولین اکسپدیشن غارنوردی لارستان با حضور اساتید غار شناس ایتالیایی از انجمن کاوشهای جغرافیایی La Venta و برپایی کمپ در دل ارتفاعات کوه گنبد نمکی دهکویه واقع در شمال شرقی شهرستان لارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان، در پی هماهنگی های به عمل آمده با علمدار شفیعی سرپرست انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان و به درخواست آقای یونس شریعتمداری از اعضای هیات مدیره انجمن غار و غارشناسی ایرانیان ، تیمی متشکل از ۶ غارنورد ایتالیایی از انجمن کاوشهای جغرافیایی La Venta ( یک غار شناس و دکترای زمین شناسی، یک متخصص غارشناسی وحفاری و تکنیک های کار با طناب، یک غارشناس و جراح و متخصص طب فیزیکی، یک غارشناس وکارگردان و متخصص در زمینه عکسبرداری در محیط های پیچیده، دو کوهنورد و مستند ساز و عکاس حرفه ای) با برنامه ریزی و بررسی نقشه های تپوگرافیک و نیز با همکاری و همراهی نفراتی ازاعضای انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان ( علمدار شفیعی- اکبر شفیعی –  زهرا خرم بخت) در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۹۷جهت انجام اولین اکسپدیشن اکتشافی غار در لارستان و برقراری کمپ به گنبد نمکی دهکویه واقع در ۳۵ کیلومتری لار اعزام شدند.

به گفته علمدار شفیعی سرپرست اکسپدیشن :این تیم در روز دوم در منطقه مذکور با بررسی های دقیق پیمایشی و استفاده  از پهباد های فوق پیشرقته موفق به کشف و پیمایش طولانی ترین غار عمودی نمکی لارستان تا عمق ۶۰ متری زمین شدند.

به گفته اکبر شفیعی از غارنودان مجرب شهرستان: متاسفانه به دلیل ریزشی بودن دیواره ی این غار، پیمایش تنها تا عمق ۶۰ متری صورت گرفت اما عمق این غار بیشتر از این میزان تخمین زده شد.

لئوناردو پیچینی غار شناس و دکتر زمین شناس ایتالیایی در موردویژگی منطقه اظهار داشت: احتمالا در انتهای این چاه  غار رودخانه ای وجود داشته که به آبشاری بزرگ ختم میشود.

لوکا ایمپریو متخصص حفاری و غارشناسی نیز افزود این پیمایش به دلیل دشواری مسیر تنها توسط چهار تن از اعضای این تیم(یک غارنورد لارستانی و سه غارنورد ایتالیایی) صورت پذیرفت.

وی در پایان افزود :در پایان اکتشاف تیم غار شناس ایتالیایی از سالن تمرین انجمن غار و غارشناسی لارستان بازدید نموده و در این سالن جهت ارائه آخرین روش ها و تکنیکهای غارنوردی به تمرین و آموزش پرداختند.

شفیعی افزود ، تیم مذکور پس از ۴ روز بررسی و اکتشاف، کار خود را در تاریخ پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ۹۷ در منطقه به پایان رساند و تیم ایتالیایی جهت انجام دیگر تحقیقات خود به فیروزآباد اعزام گشت.

اسامی اعضای تیم اکسپدیشن اکتشافی: علمدار شفیعی: سرپرست برنامه// زهرا خرم بخت: مترجم// اکبر  شفیعی: عضو تیم اجرایی // لئوناردو پیچینی: نقشه بردار و زمین شناس// لوکا ایمپریو: مسئول فنی// جوزپه جووینی: پزشک // لوکا ماسا و مارتینو فروا : عکاس و مستند ساز // گیتانو بلدرینی: عکاس و پشتیبان

برای دیدن تصاویر برنامه به بخش “به روایت تصویر” مراجعه کنید.

با آرزوی توفیقات روزافزون برای این عزیزانآمار بازدید:

بازدید امروز: 11 بازدید

بازدید دیروز: 24 بازدید

بازدید کل : 79941 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

تمامی حقوق این سایت متعلق به انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان می باشد.

DESIGNED BY Z.KHORAMBAKHT